2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002

Uchwała Nr XVI/105/2007 Rady Miejskiej Węgrowa z dnia 28 grudnia 2007 roku w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego wysokość stawek dodatków do wynagrodzeń oraz szczegółowych warunków ich przyznawania, sposobu obliczania wynagrodzenia za godziny.

Uchwała Nr XVI/105/2007
Rady Miejskiej Węgrowa
z dnia 28 grudnia 2007 roku


w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego wysokość stawek dodatków do wynagrodzeń oraz szczegółowych warunków ich przyznawania, sposobu obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkole podstawowej i gimnazjum, których organem prowadzącym jest Miasto Węgrów na 2008 rok.

Na podstawie art. 30 ust. 6 w związku z art. 91 d ust. 1 ustawy z 26 stycznia 1982r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.) oraz art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) Rada Miejska Węgrowa w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli uchwala, co następuje:
§ 1
Ustala się Regulamin określający wysokość stawek dodatków oraz warunki ich przyznawania, sposób obliczania i wypłacania dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkole podstawowej, gimnazjum, których organem prowadzącym jest Miasto Węgrów w brzmieniu stanowiącym załącznik do uchwały określający:
1) wysokość stawek dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego, za wysługę lat, za warunki pracy oraz szczegółowe warunki przyznawania tych dodatków,
2) szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw,
3) wysokość i warunki wypłacania nagród i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy z wyłączeniem świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i dodatków socjalnych.
Regulamin obowiązuje od 1 stycznia do 31 grudnia 2008 roku.

§ 2
Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Węgrowa.

§ 4
Traci moc Uchwała Nr II/10/2006 Rady Miejskiej Węgrowa z dnia 4 grudnia 2006 r. w sprawie przyjęcia regulaminu określającego wysokość stawek dodatków do wynagrodzeń oraz szczegółowych warunków ich przyznawania, sposobu obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkole podstawowej i gimnazjum, których organem prowadzącym jest Miasto Węgrów. /Dz. Urz. Woj. Mazowieckiego z 14 grudnia 2006 roku Nr 259, poz. 9438/

§5
Uchwała wchodzi w życie z upływem 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.
Przewodniczący
Rady Miejskiej Węgrowa
Tadeusz Ryczkowski










REGULAMIN


określający wysokość stawek dodatków do wynagrodzeń oraz szczegółowych warunków ich przyznawania, sposobu obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkole podstawowej i w gimnazjum, których organem prowadzącym jest Miasto Węgrów na 2008 rok.


I POSTANOWIENIA OGÓLNE

§1

1.Wynagrodzenie nauczycieli składa się z:
1/ wynagrodzenia zasadniczego
2/ dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za warunki w pracy
3/ wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw
4/ nagród i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy, z wyłączeniem świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych
2.Do obliczania średniej wynagrodzeń nauczycieli, uwzględniając przewidywalną strukturę zatrudnienia w roku 2008, przyjmuje się osoby zatrudnione w pełnym i niepełnym wymiarze godzin.
3.Liczba osób przyjęta do obliczeń jest sumą liczb osób zatrudnionych na pełny etat i etatów przeliczeniowych wynikających z zatrudnienia osób w niepełnym wymiarze zajęć.

§2

1.Minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego oraz tabelę zaszeregowania dla nauczycieli określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 roku w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania wysokości stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zajęć i zajęci uprawniających do dodatku funkcyjnego ogólnych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy stanowiących podstawę przyznania dodatku za warunki pracy oraz szczegółowych przypadków zaliczania okresów zatrudnienia i innych okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat. (Dz. U. Nr 39, poz. 455 i Dz. U. z 2006 r. Nr 43, poz. 293)
2. W 2008 roku nie przewiduje się środków na podwyższenie minimalnych stawek wynagrodzenia określonych w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw edukacji.

§3

1.Zajęcia wychowawcze realizowane przez nauczycieli w porze nocnej określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 maja 2001 roku w sprawie realizowania przez nauczycieli tygodniowego wymiaru godzin zajęć wychowawczych w porze nocnej (Dz. U. Nr 52, poz. 550)



§4

1.Regulamin określa wysokość stawek, szczegółowe warunki przyznawania, obliczania i wypłacania:
1/ dodatku za wysługę lat,
2/ dodatku motywacyjnego
3/ dodatków funkcyjnych
4/ dodatku za warunki pracy
5/ wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw
6/ nagród ze specjalnego funduszu nagród,
7/ innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy


II DODATEK ZA WYSŁUGĘ LAT

§ 5

1.Wysokość oraz warunki nabywania przez nauczyciela prawa do dodatku za wysługę lat określają przepisy art.33 ust. 1 Karty Nauczyciela (DZ. U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 stycznia 2005 r. o którym mowa w § 2 ust 1 Regulaminu.

2.Dodatek za wysługę lat przysługuje:
a)począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym nauczyciel nabył prawo do dodatku lub do wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca,
b)za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub wyższej jego stawki nastąpiło od pierwszego dnia miesiąca.

3.Dodatek za wysługę lat przysługuje nauczycielowi za okres urlopu dla poratowania zdrowia oraz za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.
Dodatek ten przysługuje również; za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby bądź konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny, za które nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego.
4.Dodatek za wysługę lat wypłaca się z góry, w terminie wypłaty wynagrodzenia.


III DODATEK MOTYWACYJNY

§ 6

1.Nauczycielowi przysługuje dodatek motywacyjny w zależności od osiąganych wyników pracy, a w szczególności za:
a)osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze,
b)jakość świadczonej pracy, w tym związanej z powierzonym stanowiskiem kierowniczym, dodatkowym zadaniem lub zajęciem,
c)zaangażowanie w realizacje czynności i zajęć, o których mowa w art. 42 ust. 2 pkt 2 i 3 Karty Nauczyciela.
2.Środki finansowe na dodatki motywacyjne w wysokości 1,2 % planowanych zasadniczych wynagrodzeń nauczycieli planuje dyrektor w rocznym planie finansowym z tym, że 90 % środków przeznacza się na dodatki motywacyjne dla nauczycieli do dyspozycji dyrektora szkoły, a 10 % środków pozostawia się do dyspozycji organu prowadzącego na dodatki dla dyrektorów.
3.Dodatek motywacyjny przyznaje się na czas określony, nie krótszy niż 2 miesiące i nie dłuższy niż 10 miesięcy.
4.Wysokość zróżnicowanego dodatku motywacyjnego dla nauczyciela ustala dyrektor szkoły podstawowej gimnazjum i przedszkola w granicach posiadanych środków finansowych określonych uchwałą budżetowa, a w stosunku do dyrektora – Burmistrz Miasta Węgrowa, w oparciu o następujące kryteria, będące miernikiem efektów pracy uzyskanych przez dyrektora, nauczyciela:
1/ dla dyrektora szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkoli przy ustalaniu dodatku bierze się w szczególności pod uwagę:
a) wyniki pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej,
b) funkcjonowanie szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkoli zgodnie z przepisami prawa
c) skuteczne działanie dyrektora szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkoli w zakresie dysponowania środkami finansowymi określonymi w planie finansowym,
d) zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz nauki
e) stosowanie nowoczesnych technologii w procesie nauczania
f) realizowanie zarządzeń i wytycznych organu prowadzącego i nadzorującego szkołę podstawową, gimnazjum, przedszkola, zwłaszcza dotyczących organizacji roku szkolnego i polityki kadrowej
g) skuteczne sprawowanie nadzoru pedagogicznego i kontroli wewnętrznej
h) współdziałanie szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkoli ze środowiskiem lokalnym udział uczniów w konkursach, imprezach i zawodach sportowych na różnych szczeblach
i) inne czynniki wynikające z zadań szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkoli.
2/ Dla nauczycieli, którzy oprócz podstawowych obowiązków wynikających z ustawy o systemie oświaty Karty Nauczyciela i statutu szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkoli wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w pracy dydaktyczno - wychowawczej, bierze się w szczególności pod uwagę:
a) rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów
b) stosowanie aktywnych metod nauczania i wychowania,
c) podejmowanie zadań związanych z przygotowaniem imprez szkolnych i środowiskowych.
5.wysokość dodatku motywacyjnego dla dyrektorów i nauczyciela nie może być niższa niż 2 % i wyższa niż 10% wynagrodzenia zasadniczego.
6.Dodatek motywacyjny nie przysługuje nauczycielowi w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia, Dodatek motywacyjny jest zmniejszany w przypadku nieobecności w pracy z powodu choroby, przebywania na urlopie macierzyńskim konieczności sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny proporcjonalnie do liczby zwolnienia.
7.Dodatek motywacyjny wypłaca się z góry, w terminie wypłaty wynagrodzenia.


IV DODATEK FUNKCYJNY

§ 7

1. Nauczycielowi, któremu powierzono:
1)stanowisko dyrektora przedszkola, dyrektora lub wicedyrektora szkoły albo inne stanowisko kierownicze przewidziane w statucie szkoły,
2)wychowawstwo klasy,
3)sprawowanie funkcji opiekuna stażu, doradcy metodycznego,
przysługuje dodatek funkcyjny w wysokości określonej w tabeli 1.


Tabela dodatków funkcyjnych
Tabela 1
Lp.
Stanowisko kierownicze
Miesięczny dodatek funkcyjny określony w % kwoty bazowej*
1.
Przedszkola
a) dyrektor przedszkola czynnego ponad 5 godzin dziennie
20%-40%
2.
Szkoła Podstawowa
a)Dyrektor szkoły liczącej od 17 do 30 oddziałów
b)Dyrektor szkoły liczącej 31 oddziałów i więcej
c)Wicedyrektor
d)Kierownik świetlicy

40%-70%
40%-90%
20%-40%
10%-30%
3.
Gimnazjum
a)dyrektor gimnazjum liczącego od 17 do 30 oddziałów
b)Wicedyrektor
c)Kierownik świetlicy


40%-90%
20%-40%
10%-30%
4.
Sprawowanie funkcji opiekuna stażu – za każdego stażystę
3.00%
5.
Doradca metodyczny
10%-20%
6.
Powierzenie wychowawstwa klas w szkole podstawowej i gimnazjum
3.5%
7.
Powierzenie wychowawstwa oddziału przedszkolnego
3.5%


*kwota bazowa- jest to kwota ustalana corocznie na podstawie art. 5 pkt. 1 lit. A i art. 6 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 23 grudnia 1999 roku o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (DZ. U. Nr 110 poz. 1255 z późn. zm) dla ustalenia wzrostu wynagrodzeń dla pracowników państwowej sfery budżetowej.

2.Dodatek funkcyjny przysługuje nauczycielom, którym powierzono obowiązki kierownicze w zastępstwie. W tych wypadkach prawo do dodatku powstaje od pierwszego dnia miesiąca po upływie jednomiesięcznego okresu pełnienia tych obowiązków i kończy się z pierwszym dniem miesiąca następującego po zaprzestaniu pełnienia tych obowiązków.

§ 8

1.Prawo do dodatku funkcyjnego powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło powierzenie stanowiska kierowniczego, wychowawstwa lub funkcji, a jeżeli powierzenie to nastąpiło pierwszego dnia miesiąca – od tego dnia.
2.Nauczyciel, któremu powierzono stanowisko kierownicze na czas określony, traci prawo, do dodatku funkcyjnego z upływem tego okresu, a w razie wcześniejszego odwołania – z końcem miesiąca, w którym nastąpiło odwołanie, a jeżeli odwołanie nastąpiło pierwszego dnia miesiąca – od tego dnia.
3.Dodatek funkcyjny, nie przysługuje w okresie nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy, w okresie urlopu dla poratowania zdrowia, oraz od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nauczyciel zaprzestał pełnienia stanowiska, wychowawstwa lub funkcji z innych powodów, a jeżeli zaprzestanie tego pełnienia nastąpiło pierwszego dnia miesiąca – od tego dnia. Dodatek funkcyjny jest zmniejszany w przypadku nieobecności w pracy z powodu choroby, konieczności sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem i chorym członkiem rodziny, przebywania na urlopie macierzyńskim proporcjonalnie do liczby dni zwolnienia.
4.Nauczycielowi przysługuje tylko jeden dodatek funkcyjny, a w razie zbiegu tytułów do dwóch lub więcej dodatków funkcyjnych przysługuje dodatek wyższy. Nie dotyczy to nauczycieli, którzy otrzymują dodatek funkcyjny z tytułu powierzenia wychowawstwa klasy lub oddziału przedszkolnego i opiekuna stażu oraz kierownika świetlicy i opiekuna stażu.
5.Dodatek za sprawowanie wychowawstwa klasy lub oddziału przedszkolnego oraz wykonywanie funkcji i opiekuna stażu przyznaje się na okres nie dłuższy niż 10 miesięcy.
6.Dodatek funkcyjny dla nauczyciela pełniącego funkcje kierownicze w szkole ustala dyrektor szkoły, a dla dyrektora szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkola – Burmistrz Miasta Węgrowa.
7.Dodatek funkcyjny wypłaca się z góry, w terminie wypłaty wynagrodzenia zasadniczego.


V DODATEK ZA WARUNKI PRACY

§ 9

1.Nauczycielowi przysługuje dodatek z tytułu pracy w trudnych, uciążliwych dla zdrowia warunkach w wysokości 5% pobieranego wynagrodzenia zasadniczego.
2.Wysokość dodatku, o którym mowa w ust. 1 ustala dla nauczyciela dyrektor szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkola, a w stosunku do dyrektorów – Burmistrz Węgrowa, biorąc pod uwagę stopień trudności, uciążliwości oraz szkodliwości dla zdrowia realizowanych prac i zajęć oraz wymiarem pracy realizowanej w trudnych warunkach.
3.Dodatek za warunki pracy przysługuje w okresie faktycznego wykonywania pracy.
4.Dodatek wypłaca się w całości jeżeli nauczyciel realizuje w warunkach uciążliwych dla zdrowia cały obowiązujący go wymiar zajęć. Dodatek wypłaca się w odpowiedniej części, jeżeli nauczyciel realizuje w trudnych, uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia warunkach tylko część obowiązującego wymiaru lub zatrudniony jest w niepełnym wymiarze zajęć.
5.Dodatek za trudne i uciążliwe warunki pracy przysługuje nauczycielowi za prowadzenie zajęć określonych w § 8 i 9 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 stycznia 2005 roku w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania wysokości stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zadań i zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego, ogólnych warunków przyznawania dodatku, motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy stanowiących podstawę przyznania dodatku za warunki pracy oraz szczegółowych przypadków zaliczania okresów zatrudnienia i innych okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat.
6.Dodatek za pracę w warunkach uciążliwych nie przysługuje w okresie nie usprawiedliwionej nieobecności w pracy, oraz od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nauczyciel zaprzestał wykonywania pracy.

VI WYNAGRODZENIE ZA GODZINY PONADWYMIAROWE
I GODZINY DORAŹNYCH ZASTĘPSTW

§ 10

1.W szczególnych wypadkach, podyktowanych wyłącznie koniecznością realizacji programu nauczania w szkołach lub zapewnienia opieki w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, nauczyciel może być zobowiązany do odpłatnej pracy w godzinach ponadwymiarowych zgodnie z posiadaną specjalnością, których liczba nie może przekraczać ¼ tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć. Przydzielenie nauczycielowi większej liczby godzin ponadwymiarowych może wystąpić wyłącznie za jego zgodą, jednak w wymiarze nie przekraczającym ½ tygodniowego obowiązującego wymiaru godzin zajęć. Dopuszcza się w szczególnie uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu nadzoru pedagogicznego i organu prowadzącego przydzielenie nauczycielowi za jego zgodą, godzin ponadwymiarowych przekraczającą ½ tygodniowego obowiązującego wymiaru godzin zajęć.
2.Przez godzinę ponadwymiarową rozumie się przydzieloną nauczycielowi godzinę zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.
3.Przez godzinę doraźnego zastępstwa rozumie się przydzielona nauczycielowi godzinę zajęć dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, której realizacja następuje w zastępstwie nieobecnego nauczyciela.
4.Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i za godziny doraźnych zastępstw wypłaca się wg. stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, z uwzględnieniem dodatków za warunki pracy.

§ 11

1.Wynagrodzenie za jedna godzinę ponadwymiarowa nauczyciela ustala się dzieląc
stawkę wynagrodzenia zasadniczego /łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli
praca w tej godzinie została zrealizowana w warunkach uprawniających do dodatku/ przez miesięczna liczbę godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin, ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych nauczyciela.
2.Miesięczna liczbę godzin obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczyciela uzyskuje się mnożąc tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin przez 4,16 z zaokrągleniem do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do 0,5 godziny pomija się, a co najmniej 0,5 godziny liczy się za pełna godzinę.
3.Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w arkuszu organizacyjnym szkoły nie przysługuje za dni, w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu:
1) przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego,
2) rozpoczynaniu i kończeniu zajęć w środku tygodnia,
3) za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
o ile przepisy prawa nie stanowią inaczej.
4.Dla ustalenia wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe w tygodniach, w których przypadają dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczyciela lub dni ustawowo wolne od pracy oraz w tygodniach, w których zajęcia rozpoczynają się lub kończą w środku tygodnia – za podstawę ustalenia godzin ponadwymiarowych przyjmuje się obowiązkowy tygodniowy wymiar zajęć, określony w art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela, pomniejszony o 1/5 tego wymiaru (lub 1/4 w przypadku gdy dla nauczyciela ustalono czterodniowy tydzień pracy) za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy lub dzień ustawowo wolny od pracy. Liczba godzin ponadwymiarowych, za które przysługuje wynagrodzenie w takim tygodniu nie może być jednak większa niż liczba godzin przydzielonych w arkuszu organizacyjnym.
5.Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i za godziny doraźnych zastępstw ustala się na podstawie obowiązujących przepisów.
6.W przypadku nie zrealizowania przydzielonych godzin ponadwymiarowych z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, a w szczególności:
a)w związku z zawieszeniem zajęć z powodu mrozów lub epidemii,
b)wyjazdem dzieci na wycieczki szkolne lub na imprezy,
c)rekolekcjami,
d)udziału nauczyciela w konferencjach i zespołach przedmiotowo metodycznych,
e)choroba dziecka nauczanego indywidualnie, trwająca nie dłużej niż tydzień
traktuje się jak godziny faktycznie przepracowane.
7.Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw wypłaca się z dołu.




VII NAGRODY ZE SPECJALNEGO FUNDUSZU NAGRÓD

§ 12

1.Środki na nagrody w ramach specjalnego funduszu nagród dla nauczycieli w wysokości 1% planowanych środków na wynagrodzenia osobowe nauczycieli planuje dyrektor w rocznym planie finansowym szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkola z tym, że:
1/ 70% środków funduszu przeznacza sie na nagrody dyrektora
2/ 30% środków funduszu przeznacza się na nagrody organu prowadzącego.
2.Nagrody ze specjalnego funduszu nagród mają charakter uznaniowy. Przyznanie nauczycielowi nagrody uzależnione jest w szczególności od:
1/ posiadania pozytywnej oceny pracy lub dorobku zawodowego,
2/ legitymowania się wybitnymi osiągnięciami w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.
3.Nagroda nie może być niższa niż 30% kwoty bazowej.
4.Nagrody nauczycielom przyznają:
1/ ze środków, o których mowa w ust. 1 pkt. 1 – dyrektor po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i uzgodnieniu z organizacjami związkowymi.
2/ ze środków, o których mowa w ust. 1 pkt.2 – organ prowadzący.

§ 13

1.Nagrody, o których mowa w § 12 są przyznawane z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”. W uzasadnionych przypadkach, dyrektor szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkola za zgodą organu prowadzącego może przyznać nauczycielowi nagrodę w innym czasie.
2.W uzasadnionych przypadkach organ prowadzący może przyznać nagrodę dyrektorowi oraz nauczycielowi w innym czasie.

§ 14

1.Burmistrz Miasta Węgrowa przyznaje nagrody z inicjatywy własnej lub na wniosek:
a)dyrektora szkoły lub placówki oświatowej – dla podległych mu pracowników
b)rady pedagogicznej dla swoich członków
c)organizacji związkowych dla nauczycieli szkół i placówek odpowiednio do zasięgu działania
d)organizacji społecznych współpracujących ze szkołami lub wspierających ich statutową działalność
2.Wnioski dyrektorów o przyznanie nauczycielom nagród powinny uzyskać pozytywną opinię rady pedagogicznej i związków zawodowych.
3.Burmistrz Miasta Węgrowa powołuje komisję opiniująca przyznawanie nagród w składzie:
1/ Dwóch przedstawicieli Burmistrza Miasta Węgrowa
2/ Dwóch przedstawicieli Rady Miejskiej Węgrowa, w tym jeden radny z Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury,
3/ Po jednym przedstawicielu Rady Pedagogicznej podległych placówek ,
4/ Po jednym przedstawicielu Związku Nauczycielstwa Polskiego Zarządu Oddziału w Węgrowie i NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Powiatu węgrowskiego.
4.Wnioski o przyznanie nagrody powinny zawierać następujące dane kandydata do nagrody:
1/ imię i nazwisko,
2/ datę urodzenia,
3/ informacje o wykształceniu, stopniu awansu zawodowego,
4/ staż pracy pedagogicznej,
5/ nazwę szkoły,
6/ zajmowane stanowisko,
7/ otrzymane dotychczas nagrody,
8/ ocenę pracy pedagogicznej,
9/ uzasadnienie, w którym należy zamieścić informacje o dorobku zawodowym i osiągnięciach za okres, od otrzymania ostatniej nagrody.
5.Ostateczną decyzję w sprawie przyznania nagrody podejmuje Burmistrz Węgrowa.

§ 15

1.Nagroda, o której mowa w § 12, może być przyznana nauczycielowi, który ma znaczące osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, a w szczególności :
a/ dyspozycyjny i zaangażowany, wzorowo wywiązuje się ze swoich obowiązków,
b/ dba o promocję szkoły, przedszkola,
c/ aktywnie uczestniczy w programach realizowanych w szkole, przedszkolu,
d/ efektywnie współpracuje z innymi szkołami, placówkami oświatowymi, instytucjami,
e/ motywuje uczniów do udziału w konkursach, zawodach, olimpiadach i osiąga w tej dziedzinie sukcesy,
f/ aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, przedszkola, organizuje uroczystości, imprezy, zawody,
g/ angażuje się w pracę wychowawczą, profilaktyczna, należycie współpracuje z rodzicami,
h/ bierze efektywny udział w pracy zespołów i komisji szkolnych,
i/ sprawuje z powodzeniem funkcję wychowawcy oraz opiekuna stażu.

§ 16

1.Nagroda Dyrektora szkoły nie może być wyższa od nagrody organu prowadzącego.
2.Nauczyciel, któremu została przyznana nagroda , otrzymuje list gratulacyjny, którego opis zamieszcza się w jego teczce akt osobowych.


VIII WYNAGRODZENIE ZA PRACĘ W DNI WOLNE I W ŚWIĘTO

§ 17

Nauczycielom, którzy w dniu wolnym od pracy realizują zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, a nie otrzymują za ten dzień dnia wolnego, przysługuje odrębne wynagrodzenie za każdą godzinę pracy obliczone jak za godzinę ponadwymiarową.

§ 18

Zmiana niniejszego regulaminu następuje w trybie jego ustanawiania.

§ 19

Regulamin niniejszy został uzgodniony z zakładowymi organizacjami nauczycielskimi związków zawodowych.
Przewodniczący
Rady Miejskiej Węgrowa
Tadeusz Ryczkowski
Regulamin Wynagradzania (26kB) plik

metryczka


Opublikował: skiba (31 stycznia 2008, 09:41:53)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 395